ASTM A312 csőspecifikációk: méretek, falvastagság és ütemezési összehasonlítás

Mar 06, 2026

Hagyjon üzenetet

ASTM A312 rozsdamentes acél csövekmagas korrózióállóságuk és mechanikai szilárdságuk miatt széles körben használják a vegyiparban, a petrolkémiai, a tengeri, az élelmiszer-feldolgozó és az építőiparban. A csövek specifikációi-beleértve a méreteket, a falvastagságot és az ütemezést-létfontosságú a mérnökök és a B2B vásárlók számára, hogy a megfelelő csövet válasszák ki a magas-nyomású, magas{5}}hőmérsékletű és korrozív környezethez. Ez az útmutató a varrat nélküli és hegesztett ASTM A312 csövekre vonatkozik, összpontosítva az általános minőségekre, mint pl.TP304, TP304L, TP316 és TP316L.

Csőméretek

 

Névleges csőméret (NPS) Külső átmérő (OD) mm Külső átmérő (OD) hüvelyk
1/2" 21.3 0.840
3/4" 26.7 1.050
1" 33.4 1.315
1 1/2" 48.3 1.900
2" 60.3 2.375
3" 88.9 3.500
4" 114.3 4.500
6" 168.3 6.625
8" 219.1 8.625
10" 273.0 10.750
12" 323.9 12.750
14" 355.6 14.000
16" 406.4 16.000
18" 457.2 18.000
20" 508.0 20.000
24" 609.6 24.000

Falvastagság és ütemezés összehasonlítása

Menetrend 1/2" 1" 2" 4" 6" 8" 10" 12"
5S 1,65 mm 2,11 mm 2,77 mm 3,38 mm 4,19 mm 5,16 mm 6,02 mm 6,55 mm
10S 2,11 mm 2,77 mm 3,73 mm 4,78 mm 6,02 mm 7,11 mm 8,18 mm 9,27 mm
STD (40) 2,77 mm 3,38 mm 4,55 mm 6,02 mm 7,11 mm 8,18 mm 9,27 mm 10,31 mm
XS (80) 3,68 mm 4,55 mm 6,02 mm 8,18 mm 9,27 mm 10,97 mm 12,70 mm 14,27 mm
XXS (160) 6,02 mm 8,18 mm 10,97 mm 14,27 mm 16,66 mm 19,05 mm 21,44 mm 23,83 mm

Megjegyzések:

Az ütemezések falvastagságot mutatnak: magasabb ütemterv=vastagabb fal=magasabb nyomásérték.

Az XS és XXS nagynyomású{0}} alkalmazásokhoz használatos.

A pontos falvastagság a gyártási tűrésektől függően kis mértékben változhat.

Főbb szempontok a B2B vásárlók számára

Csőmenetrend kiválasztása:Határozza meg a tervezési nyomás és hőmérséklet alapján. Magas-nyomású vagy magas hőmérsékletű{2}}rendszerekhez használjon XS vagy XXS ütemezést.

Osztályválasztás:TP304/304L az általános korrózióállósághoz, TP316/316L kloridban gazdag- vagy tengeri környezetekhez.

Zökkenőmentes vs hegesztett:A varrat nélküli csöveket előnyben részesítik a nagynyomású{0}}szolgáltatáshoz; a hegesztett csövek költséghatékonyak-a szabványos alkalmazásokhoz.

Mérettűrés:Győződjön meg arról, hogy az OD és a falvastagság megfelel az ASTM A312 tűréseknek a megfelelő illesztés és hegesztés garantálása érdekében.

Felületkezelés:Válasszon 2B, BA vagy polírozott felületet a higiéniai vagy esztétikai követelményeknek megfelelően.

Közös alkalmazások

 

Vegyi feldolgozó csővezetékek

Olaj- és gázszállítás

Élelmiszer- és italrendszerek

Tengeri és tengeri építmények

HVAC és építési csövek

Gyógyszerészeti és egészségügyi alkalmazások

Minőségbiztosítás

 

Az ASTM A312 csövek szigorú tesztelésen esnek át:

Méretellenőrzés (OD, falvastagság, hossz)

Mechanikai vizsgálat (szakító, folyás, nyúlás)

Roncsolásmentes -vizsgálat (ultrahangos, örvényáramú)

Tanúsítvány: ISO 9001, CE, Mill Test Certificates (MTC)

GYIK

 

ASTM A312 rozsdamentes acél csőspecifikációk GYIK

Q1: Mi az ASTM A312 rozsdamentes acél cső?
A1: Az ASTM A312 varrat nélküli és hegesztett ausztenites rozsdamentes acélcsöveket ír elő, amelyek alkalmasak magas hőmérsékletnek és korróziónak -álló alkalmazásokhoz, széles körben használatosak a vegyiparban, petrolkémiai iparban, tengeri, élelmiszeripari és építőiparban.

2. kérdés: Mit jelent a csőmenetrend az ASTM A312 csövekben?
A2: Az ütemterv egy cső falvastagságát jelzi. A magasabb ütemezési számok (pl. SCH 80, SCH 160) vastagabb falakat jelentenek, ami magasabb nyomásértékeket tesz lehetővé.

3. kérdés: Hogyan válasszam ki a megfelelő ütemezést az alkalmazásomhoz?
A3: A kiválasztás a tervezési nyomástól, hőmérséklettől és korróziós szempontoktól függ. Magas-nyomású vagy magas-hőmérsékletű rendszerek esetén használjon XS vagy XXS ütemezést. A szabványos alkalmazások gyakran használják az SCH 40-et.

4. kérdés: Melyek az ASTM A312 csövek szabványos méretei?
A4: Az ASTM A312 a névleges csőméreteket 1/2" és 24" (NPS) között fedi le, a szabványos külső átmérővel és falvastagsággal az ütemezés szerint változik. A pontos méreteknek meg kell felelniük az ASTM tűréseinek.

5. kérdés: Mi a különbség a TP304 és a TP304L között?
A5: A TP304L szén-dioxid-tartalma alacsonyabb (0,03% vagy annál kisebb), mint a TP304 (0,08% vagy kevesebb), ami csökkenti a szemcseközi korróziót a hegesztés során, így alkalmasabb hegesztett rendszerekhez.

6. kérdés: Mi a különbség a TP316 és a TP316L között?
A6: A TP316L a TP316 egy alacsony szén-

7. kérdés: Rendelkezésre állnak az ASTM A312 csövek varrat nélküli és hegesztett formában is?
A7: Igen. A varrat nélküli csövek ideálisak a nagy-nyomású alkalmazásokhoz, míg a hegesztett csövek költséghatékonyak-a szabványos telepítésekhez.

Q8: Milyen felületkezelések állnak rendelkezésre?
A8: A gyakori felületek közé tartozik a 2B (sima ipari), a BA (fényre lágyított higiéniai/dekorációs használatra), valamint a polírozott/tükörbevonat egészségügyi vagy esztétikai alkalmazásokhoz.

9. kérdés: Kibírják-e ezek a csövek a magas-nyomású és magas{2}}hőmérsékletű környezeteket?
A9: Igen. A megfelelően kiválasztott ütemezések és fokozatok biztosítják a biztonságos működést magas-nyomású és magas-hőmérsékletű körülmények között.

10. kérdés: Hogyan ellenőrizhető a falvastagság az ASTM A312 csövekben?
V10: A falvastagságot pontos mérőeszközökkel mérik a gyártás során. A következetesség biztosítása érdekében roncsolásmentes tesztelés is elvégezhető.

11. kérdés: Mely iparágak használnak általában ASTM A312 csöveket?
11. válasz: Az alkalmazások közé tartozik a vegyi feldolgozás, az olaj- és gázvezetékek, a tengeri építmények, az élelmiszer- és italrendszerek, a gyógyszerek, a HVAC és az építőipari csővezetékek.

12. kérdés: Hogyan ellenőrzik az ASTM A312 csövek minőségét?
12. válasz: A csövek méretellenőrzésen, mechanikai (szakító, folyási, nyúlási) és roncsolásmentes vizsgálaton, például ultrahangos vagy örvényáram-vizsgálaton{1}}mennek át. Harmadik-felek tanúsítása is biztosítható.

13. kérdés: Rendelhetők egyedi hosszúságok vagy méretre-vágott-csövek?
V13: Igen. Sok beszállító nyújt -hosszra vágást, menetvágást, ferdítést vagy hajlítást a projekt követelményeinek megfelelően.

14. kérdés: Hogyan befolyásolja a minőségválasztás a cső teljesítményét?
A14: A TP304/304L általános korrózióállóságra alkalmas. A TP316/316L ellenáll a kloridban-dús vagy tengeri környezetnek, és nagyobb korrózióállóságot kínál kemény vegyi körülmények között is.

15. kérdés: Milyen tanúsítványokat kell kérniük a B2B vásárlóknak?
15. válasz: A kulcsfontosságú tanúsítványok közé tartozik az ISO 9001 minőségirányítás, az európai CE-megfelelőség, valamint a kémiai és mechanikai tulajdonságokat megerősítő Mill Test Certificate (MTC).

16. kérdés: Hogyan befolyásolja a csövek ütemezése az árat?
16. válasz: Magasabb menetrendek (vastagabb falak) több anyagot használnak fel, ami növeli a költségeket. A TP316/316L csövek a molibdéntartalom miatt általában drágábbak, mint a TP304/304L.

17. kérdés: Az ASTM A312 csövek alkalmasak az élelmiszer- és gyógyszeripar számára?
A17: Igen. A TP304/304L és TP316/316L csövek megfelelnek az egészségügyi szabványoknak, könnyen tisztíthatók és megakadályozzák a szennyeződést.

18. kérdés: Hogyan csomagolják az ASTM A312 csöveket exportra?
18. válasz: A csövek védősapkákkal, korrózióálló-csomagolással vannak kötve, és faládákra vagy acél raklapokra vannak csomagolva. Minden csomagon fel van tüntetve a fokozat, a méret, az ütemterv, a hőszám és a tanúsítvány hivatkozása.

19. kérdés: Mi a szokásos ASTM A312 csövek átfutási ideje?
V19: Az átfutási idő a mérettől, minőségtől, mennyiségtől és szállítótól függ. A szabványos méretek általában 2-6 héten belül elérhetők.

20. kérdés: Használhatók-e az ASTM A312 csövek tengervízben vagy tengeri alkalmazásokban?
A20: Igen. A TP316/316L minőségeket részesítik előnyben tengeri környezetben, mivel kiválóan ellenállnak a kloridoknak és a korróziónak.

 

 

 

A szálláslekérdezés elküldése