ASTM A312 TP310S SCH 10S rozsdamentes acél cső magas hőmérsékletű kiszolgáláshoz

Mar 05, 2026

Hagyjon üzenetet

ASTM A312 TP310S SCH 10S rozsdamentes acél csőegy erősen{0}}ötvözött ausztenites rozsdamentes acél cső, amelyet kifejezetten magas hőmérsékletnek és oxidációnak{1}}álló szolgáltatásra terveztek. Az ASTM International által kiadott specifikáció szerint gyártott TP310S kiváló magas hőmérsékleti szilárdságot,{4}}kiváló oxidációs ellenállást és jó gyártási teljesítményt kínál.

A 10S ütemterv (SCH 10S) vékonyabb falvastagságot jelez az ASME B36.19M szabvány szerint, amelyet általában alacsony-nyomású, magas-hőmérsékletű csőrendszerekben használnak, ahol a korrózióállóság és a hőállóság az elsődleges követelmény.

Szabványos és anyaginformációk

 

Standard:ASTM A312 / A312M

Fokozat:TP310S (UNS S31008)

Menetrend:SCH 10S

Szabványos méretek:ASME B36.19M

Gyártási típus:Varrat nélküli (SMLS) / Hegesztett (WLD)

Hőkezelés:Oldat lágyított

Vizsgálati bizonyítvány:HU 10204 3.1 / 3.2 elérhető

A TP310S a 310-es rozsdamentes acél alacsony-szén-dioxid-kibocsátású változata, amelyet úgy terveztek, hogy minimálisra csökkentse a hegesztés közbeni keményfém csapadékot.

A TP310S kémiai összetétele

 

Elem Összetétel (%)
szén (C) Kisebb vagy egyenlő, mint 0,08
Króm (Cr) 24.0 – 26.0
Nikkel (Ni) 19.0 – 22.0
Mangán (Mn) 2,00 vagy annál kisebb
Szilícium (Si) 1,50 vagy annál kisebb
Foszfor (P) Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045
Kén (S) 0,030 vagy kisebb

A magas króm- és nikkeltartalom kiváló oxidációs ellenállást biztosít akár 1100 fokos hőmérsékleten, szakaszos üzemben.

Mechanikai tulajdonságok

Ingatlan Minimális érték
Szakítószilárdság 515 MPa
Hozamerő 205 MPa
Megnyúlás 35%
Keménység Kisebb vagy egyenlő, mint 217 HB

A TP310S megőrzi jó szilárdságát és szerkezeti stabilitását magas hőmérsékleten a szabványos 304-es vagy 316-os minőségekhez képest.

Mi az a 10S ütemterv?

 

A 10S. táblázat az ASME B36.19M szerinti vékonyfalú rozsdamentes acélcsövek besorolására vonatkozik.

Példa méretek:

NPS OD (mm) Falvastagság SCH 10S (mm) Falvastagság (hüvelyk)
2" 60.33 2.77 0.109"
4" 114.30 3.05 0.120"
6" 168.28 3.40 0.134"
8" 219.08 3.76 0.148"

Az SCH 10S-t általában a következőkben használják:

Alacsony-nyomású rendszerek

Magas{0}}hőmérsékletű kipufogórendszerek

Kemence és hőkezelő{0}}csövek

Miért válassza a TP310S-t magas hőmérsékletű{1}}szolgáltatáshoz?

 

✔ Kiváló oxidációállóság

A magas krómtartalom (25%) javítja a vízkőállóságot szélsőséges hőmérsékleten.

✔ Kiváló hőállóság

Megbízhatóan teljesít egészen:

1040 fokos folyamatos szolgáltatás

1100 fokos szakaszos expozíció

✔ Szerkezeti stabilitás

Ellenáll a hőfáradásnak és a ciklikus fűtési feltételeknek.

✔ Jó hegeszthetőség

Az alacsony széntartalom csökkenti a hegesztés utáni szemcseközi korrózió kockázatát.

Tipikus alkalmazások

 

🔥 Kemence- és hőkezelő ipar

Kemence csövek

Sugárzó csövek

Kemencebélések

🏭 Petrolkémiai üzemek

Magas{0}}hőmérsékletű folyamatcsövek

Reformátorok

Katalizátor kezelő rendszerek

⚡ Áramtermelés

Kazán alkatrészek

Túlmelegítő csövek

🚗 Kipufogórendszerek

Magas{0}}hőmérsékletű gázszállító vezetékek

TP310S vs TP304 / TP316

 

Ingatlan TP304 TP316 TP310S
Króm 18–20% 16–18% 24–26%
Nikkel 8–11% 10–14% 19–22%
Molibdén Nem Igen Nem
Magas hőmérsékleti ellenállás Mérsékelt Kiváló
Oxidációs ellenállás Jobb Felsőbbrendű

900 fok feletti alkalmazásoknál a TP310S lényegesen megbízhatóbb, mint a 304 vagy 316 fokozat.

Gyártás és ellenőrzés

 

A tipikus minőségellenőrzés a következőket tartalmazza:

Kémiai összetétel elemzése

Mechanikai vizsgálat

Hidrosztatikus teszt

Ultrahangos vizsgálat (UT)

Radiográfiai vizsgálat (RT)

PMI tesztelés

Harmadik-fél által végzett ellenőrzés (SGS/BV/TUV elérhető)

Minden cső hőszámmal van ellátva a teljes nyomon követhetőség érdekében.

A TP310S SCH 10S cső legfontosabb előnyei

✔ Kiemelkedően magas{0}}hőmérsékletű szilárdság
✔ Kiváló oxidációállóság
✔ Jó hegeszthetőség
✔ Alkalmas ciklikus fűtési körülményekhez
✔ Költséghatékony-a nikkel-alapú ötvözetekhez képest
✔ Ideális vékony{0}}falú, hőálló- csőrendszerekhez

GYIK

1️⃣ Mi az ASTM A312 TP310S SCH 10S rozsdamentes acél cső?

Az ASTM A312 TP310S SCH 10S cső egy magas-krómtartalmú, magas-nikkeltartalmú ausztenites rozsdamentes acélcső, amelyet az ASTM International által kiadott specifikáció szerint gyártanak. Kifejezetten magas-hőmérsékletű kiszolgálásra tervezték, kiváló oxidációs ellenállással. A 10S jegyzék egy vékony falú rozsdamentes acélcső ASME B36.19M szerinti besorolásra vonatkozik.


2️⃣ Milyen hőmérsékletet bír el a TP310S?

A TP310S alkalmas:

Folyamatos szolgáltatás körülbelül 1040 fokig

Szakaszos expozíció 1100 fokig

Magas krómtartalma (24-26%) erős vízkő- és oxidációállóságot biztosít magas hőmérsékleten.


3️⃣ Miért válassza a TP310S-t a 304 vagy 316 helyett a magas hőmérsékletű-alkalmazásokhoz?

A 304-hez és a 316-hoz képest:

A TP310S több krómot és nikkelt tartalmaz

Jobb oxidációs ellenállás 900 fok felett

Jobb szerkezeti stabilitás ciklikus fűtés mellett

A kemencerendszerek és a nagy{0}}hőtartalmú csővezetékek esetében a TP310S lényegesen megbízhatóbb.


4️⃣ Mit jelent a 10S ütemterv?

A 10S ütemterv a következőket jelzi:

Vékonyabb falvastagság

Kisebb súly méterenként

Alkalmas alacsony{0}}nyomású rendszerekhez

Általában magas{0}}hőmérsékletű kipufogórendszerekben, kemencecsövekben és hőkezelő berendezésekben használják, ahol nem a nyomás az elsődleges szempont.


5️⃣ A TP310S alkalmas nagynyomású-alkalmazásokra?

Az SCH 10S vékony falvastagsága miatt általában nem alkalmas nagynyomású{1}}rendszerekhez.
Nagy{0}}nyomású és magas hőmérsékletű{1}}környezetek esetén vastagabb ütemezésekre lehet szükség, például SCH 40S vagy SCH 80S.


6️⃣ A TP310S hegeszthető?

Igen. A TP310S a következőket kínálja:

Jó hegeszthetőség

Alacsony a szemcseközi korrózió kockázata a szabályozott széntartalom miatt

Kompatibilitás a szokásos ausztenites rozsdamentes acél hegesztési eljárásokkal

A magas{0}}hőmérsékletű kiszolgáláshoz a megfelelő töltőfém kiválasztása javasolt.


7️⃣ Mely iparágak használják általában a TP310S SCH 10S csöveket?

Tipikus alkalmazások a következők:

Kemence és hőkezelő berendezések

Petrolkémiai feldolgozó egységek

Áramtermelő létesítmények

Kazán és túlhevítő rendszerek

Magas{0}}hőmérsékletű kipufogógáz-vezetékek


8️⃣ Hogyan teljesít a TP310S korrozív környezetben?

A TP310S jól teljesít:

Oxidáló atmoszférák

Magas{0}}hőmérsékletű gáznak való kitettség

Enyhe kémiai környezet

Azonban nem elsősorban erős kloridos korrózióállóságra tervezték, mint például a TP316L.


9️⃣ Milyen minőségellenőrzéseket végeznek?

A professzionális gyártók általában a következőket kínálják:

Kémiai összetétel elemzése

Mechanikai vizsgálat

Hidrosztatikus vizsgálat

Ultrahangos vizsgálat (UT)

Radiográfiai vizsgálat (RT)

PMI (pozitív anyagazonosító)

HU 10204 3.1 MTC

Harmadik fél által végzett ellenőrzés- (SGS/BV/TUV kérésre)


🔟 Hogyan válasszak ki egy megbízható TP310S csőszállítót?

A TP310S SCH 10S csövek beszerzésekor ellenőrizze:

Az ASTM A312 szabványnak való megfelelés

Pontos mérettűrés (ASME B36.19M)

Hőkezelési állapot (oldat lágyított)

Teljes ellenőrzési dokumentáció

Magas hőmérsékletű{0}}projektekben szerzett tapasztalat

Kemence- vagy petrolkémiai projekteknél elengedhetetlen a gyártó műszaki támogatása.

 

 

A szálláslekérdezés elküldése